Допоможить Будь ласка Один із коренів рівняння x^2+px-18=0 дорівнює 4,5. Знайдіть p і другий

корінь.

Ответы на вопрос

Отвечает Соловей Роман.

Ответ:

Оскільки один з коренів рівняння вже відомий, ми можемо використати його для знаходження другого кореня та коефіцієнта p.

Знаємо, що якщо корінь рівняння x^2+px-18=0 дорівнює 4,5, то ми можемо записати:

(x-4.5)(x-q)=0,

де q є другим коренем рівняння.

Розкривши дужки та спрощуючи, отримаємо:

За визначенням, сума коренів квадратного рівняння дорівнює -p. Отже, ми можемо записати:

p = 4.5 + q + 4.5,

або

p = -9 + q.

Також знаємо, що добуток коренів рівняння x^2+px-18=0 дорівнює -18. Тому:

4.5q = -18,

або

q = -4.

Знаючи q, ми можемо знайти p:

p = -9 + q = -9 - 4 = -13.

Отже, другий корінь рівняння x^2+px-18=0 дорівнює -4, а коефіцієнт p дорівнює -13.