3. а) Упростите выражение: -73+(6+c)² + 4(c-3)(c+3) b) Чему равно значение выражения:

-73+(6+c)²+4(с-3)(c+3) при с=-2​

Ответы на вопрос

Отвечает Борисова Вика.
A) Розкриваємо квадрат дужки (6+c)² = (6+c)·(6+c) = 36 + 12c + c²:
-73 + (6+c)² + 4(c-3)(c+3) = -73 + 36 + 12c + c² + 4(c² - 9) = 5c² + 12c - 13

б) Підставляємо c=-2 у вираз і обчислюємо:
-73 + (6-2)² + 4(-2-3)(-2+3) = -73 + 16 + 20 = -37

Отже, при c=-2, значення виразу -73+(6+c)²+4(c-3)(c+3) дорівнює -37.