Знайти точку перетину графіків функцій у = -3х+15 і у = 2х -10 Відповідь дати у вигляді (х;у)


Ответы на вопрос

Отвечает Швецова Ульяна.

Відповідь:
Щоб знайти точку перетину графіків функцій, потрібно розв'язати систему рівнянь:

{

y = -3x + 15

y = 2x - 10

}

Зробимо заміну y в другому рівнянні на вираз, який він дорівнює в першому рівнянні:

-3x + 15 = 2x - 10

Перенесемо всі члени з х на одну сторону:

-3x - 2x = -10 - 15

Зведемо підобічні:

-5x = -25

Поділимо обидві частини на -5:

x = 5

Тепер знаходимо y, підставивши x = 5 в будь-яке з початкових рівнянь:

y = -3x + 15 = -3*5 + 15 = 0

Отже, точка перетину графіків має координати (5; 0).