4. (1 б) MN – діаметр кола. M(−3; 4), N(1; 1). Знайдіть координати центра цього кола.


Ответы на вопрос

Отвечает Мусин Влад.

Ответ: O(-1; 2.5)

Объяснение:

M(-3,4)   N(1,1)

Координати центра кола дорівнюють координатам середини діаметра цього кола.

Нехай координати цього кола дорівнюють О(х₀,у₀).

Тоді:

\displaystyle\\x_O=\frac{M_x+N_x}{2} \\\\x_O=\frac{-3+1}{2} \\\\x_O=\frac{-2}{2} \\\\x_O=-1\\\\y_O=\frac{M_y+N_y}{2} \\\\y_O=\frac{4+1}{2} \\\\y_O=\frac{5}{2} \\\\y_O=2.5