Знайти корінь рівняння sin 2x - 4 cos x = 0 , який належить проміжку [2π; 3π]


Ответы на вопрос

Отвечает Шавель Дмитрий.

Ответ:

\boldsymbol{\boxed{x \in \bigg  \{\frac{5\pi }{2}  \bigg  \}}}

Примечание:

\boxed{\sin 2x = 2 \sin x \cos x}

Объяснение:

\sin 2x - 4 \cos x = 0

2 \sin x \cos x - 4 \cos x = 0

2 \cos x(\sin x - 2) = 0|:2

\cos x(\sin x - 2) = 0

\sin x -2  = 0

\sin x = 2 \Longrightarrow x \in \phi при x \in \mathbb R, так как \sin x \in [-1;1].

\cos x = 0

x = \dfrac{\pi}{2} + \pi n, n \in \mathbb Z

По условию x \in [2 \pi;3 \pi]

n = 2: x = \dfrac{\pi}{2} + 2 \pi = \dfrac{\pi + 4 \pi}{2} =   \dfrac{5 \pi}{2}