Знайдіть різницю арифметичної прогресії якщо х1=14,х8=-7 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Шварёва Варвара.

Ответ:

Загальний член арифметичної прогресії можна представити у вигляді:

xn = a + (n-1)d

де a - перший член прогресії, d - різниця прогресії, n - номер члена.

Для знаходження різниці потрібно відняти від 8-го члена 1-й:

x8 - x1 = (a + 7d) - (a + 0d) = 7d

Таким чином, різниця прогресії дорівнює:

7d = x8 - x1 = (-7) - 14 = -21

d = -3

Отже, різниця арифметичної прогресії дорівнює -3.