В арифметичній прогресії (an) а1= 10, d=-3 Знайдіть: , a6 S12


Ответы на вопрос

Отвечает Московкин Иван.

Ответ:

Щоб знайти a6, використаємо формулу загального члена арифметичної прогресії:

an = a1 + (n-1)d

a6 = 10 + (6-1)(-3) = 10 - 15 = -5

Щоб знайти суму перших 12 членів арифметичної прогресії, використаємо формулу для суми перших n членів:

S_n = n/2 * (a1 + a_n)

S12 = 12/2 * (10 + a12)

Залишилося знайти a12. Використаємо формулу загального члена:

a12 = a1 + (12-1)d = 10 + 11(-3) = -23

S12 = 6 * (10 - 23) = -78

Объяснение: