Скоротіть дріб :xb-5y+5b-xy/x2-25


Ответы на вопрос

Отвечает Арсентьев Вова.

Для скорочення дробу потрібно спростити чисельник та знаменник на їхні множники. Множники чисельника: xb - 5y + 5b - xy = b(x - y + 5) - x(y - b) , а множники знаменника: x^2 - 25 = (x - 5)(x + 5).

Тоді дріб можна записати як:

[(b(x - y + 5) - x(y - b))] / [(x - 5)(x + 5)]

Результатом спрощення є:

[(b - x)(x - y + 5)] / [(x - 5)(x + 5)].

Отже, скорочений дріб це:

(b - x)(x - y + 5) / (x - 5)(x + 5)