Чи має система розвязки і скілька: х+у=7, 3х-у=0;


Ответы на вопрос

Отвечает Савчук Дмитрий.

Ответ:

Ця система має розв'язок. Можна використати метод підстановки або метод виключення невідомих.

Метод підстановки:

З першого рівняння маємо, що у = 7 - х. Підставляємо цей вираз у друге рівняння замість у:

3х - (7 - х) = 0

Розкриваємо дужки та переносимо всі невідомі на одну сторону рівняння:

4x = 7

Отримали значення x = 7/4. Підставляємо це значення в одне з рівнянь, наприклад, в перше:

7/4 + у = 7

Отже, y = 21/4.

Отже, розв'язок системи: x = 7/4, y = 21/4.