Знайти різницю арифметичної прогресії 2;-3;-8... та суму перших восьми її членів


Ответы на вопрос

Отвечает Бельцев Родион.

Відповідь:

-124

Пояснення:

Різниця арифметичної прогресії 2; -3; -8… дорівнює -5.

Сума перших восьми членів цієї прогресії може бути знайдена за формулою:

S = (a1 + an) * n / 2, де a1 - перший член прогресії, an - n-й член прогресії, n - кількість членів.

Восьмий член прогресії можна знайти як:

a8 = a1 + (n-1) * d = 2 + 7 * (-5) = -33

Таким чином, сума перших восьми членів прогресії дорівнює:

S = (2 + (-33)) * 8 / 2 = -124