Знайдіть суму перших шести членів арифметичної прогресії (an) якщо а¹¹=-11 d=2.5


Ответы на вопрос

Отвечает Мирошникова Лиза.

Відповідь: S₆=-178,5.

Пояснення:

a_{11}=-11\ \ \ \ \ \ d=2,5\ \ \ \ \ \ S_6=?\\\\a_{11}=a_1+(11-1)*2.5=-11\\\\\displaystyle\\a_1+10*2,5=-11\\\\a_1=-11-25\\\\a_1=-36.\\\\S_6=\frac{-2*36+(6-1)*2,5}{2}*6=\frac{-72+5*2,5}{2} *6= \\\\=(-72+12,5)*3=-59,5*3=-178,5.