Не розв'язуючи рівняння, знайдіть суму і добуток його коренів: 1. x² - 6x + 5 = 02. 2x² + 5x-18=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Копбаев Азамат.

Відповідь:

1) x_1=1, x_2=5.

2)  x_1=-4,5, x_2=2.

Пояснення:

За теоремою Вієта маємо:

1) x^{2} -6x+5=0

\left \{ {{x_1+x_2=6} \atop {x_1*x_2=5} \right.

Перебором варіантів другого рівняння знаходимо x_1=1, x_2=5.

2) 2x^{2}+5x-18=0

    x^{2} +2,5x-9=0 (бо теорема застосовується до зведеного рівняння)

\left \{ {{x_1+x_2=-2,5} \atop {x_1*x_2=-9} \right.

Перебором варіантів другого рівняння знаходимо x_1=-4,5, x_2=2.