Будь-ласка допоможіть! Знайдіть при якому значенні а рівняння має єдиний корінь. Знайдіть цей

корінь. 5х²-ах+5=0

Ответы на вопрос

Отвечает Цыбульский Дарий.

5 {x}^{2}  - ax + 5 = 0

Коэффициенты:

a = 5 \\ b =  - a \\ c = 5

Один корень будет при D = 0

D = 0 \\ D = b {}^{2}  - 4ac = ( - a) {}^{2}  - 4 \times 5 \times 5 \\  {a}^{2}  - 100 = 0 \\ (a - 10)(a + 10) = 0 \\ a _{1}   = 10 \\  a_{2} =  - 10

Ответ: а = 10 ; а = - 10