Вкладник поклав у банк 5000 грн на два різних депозитних рахунки, причому за першим рахунком йому

нараховували 11% річних, а за другим — 12% річних. Через рік він одержав - 573 грн прибутку. Яку суму було внесено на кожний рахунок?

Ответы на вопрос

Отвечает Ситник Лада.

За умовою задачі знаємо, що за 5 годин учень виготовив стільки деталей, скільки майстер за 3 години:

5x = 3y

Або можна переписати:

x = (3/5)y

Тепер можемо підставити вираз для x в рівняння, яке відображає загальну кількість виготовлених деталей:

x + y = 160

(3/5)y + y = 160

(8/5)y = 160

y = (5/8)*160 = 100

Тепер можемо знайти x:

x = (3/5)*100 = 60

Отже, учень виготовив 60 деталей.

Припустимо, що сума, вкладена на рахунок з 11% річних, дорівнює x, а на рахунок з 12% річних - (5000 - x), тоді:

прибуток від першого рахунку становитиме 0.11x грн за рік;

прибуток від другого рахунку становитиме 0.12(5000 - x) грн за рік.

За умовою задачі, сумарний прибуток за рік становить 573 грн, тому:

0.11x + 0.12(5000 - x) = 573

Проведемо обчислення:

0.11x + 600 - 0.12x = 573

-0.01x = -27

x = 2700

Отже, на рахунок з 11% річних було внесено 2700 грн, а на рахунок з 12% річних - (5000 - 2700) = 2300 грн.

Отвечает Рак Владислав.

Відповідь:

Було внесено 2700 грн на перший рахунок і 2300 грн на другий рахунок.

Покрокове пояснення:

x - сума, внесена на перший рахунок

5000 - x - сума, внесена на другий рахунок

0.11x - дохід від першого рахунку

0.12(5000 - x) - дохід від другого рахунку

0.11x + 0.12(5000 - x) = 573 - загальний дохід від обох рахунків

Розв'язуємо рівняння:

0.11x + 0.12(5000 - x) = 573

0.11x + 600 - 0.12x = 573

-0.01x = -27

x = 2700