1.Знайдіть суму чотирьох перших членів арифметичної прогресії -2,5,12... 2.Знайдіть суму чотирьох

перших членів геометричної прогресії -2,-6,-18...

Ответы на вопрос

Отвечает Дёмина Катерина.

1) d=5-(-2)=7\\S4=\frac{2*(-2)+7*(4-1)}{2} *4\\S4=-4+21*2= 34

\\\\\\\\\\\\2) q=\frac{-6}{-2} =3\\S4=\frac{-2(3^{4} -1)}{3-1}=\frac{-160}{2}  =-80