Турист проплив на плоту за течією річки 12 км, повернувся назад човном, швидкість якого в стоячій

воді 5 км/год. Знайдіть швидкість течії річки, якщо відомо, що на всю подорож турист витратив 10 год.

Ответы на вопрос

Отвечает Щеколдин Владик.

Ответ:

2 км/год

Объяснение:

Нехай швидкість течії річки дорівнює х, швидкість проти течії 14-х

12 / (14 - x) + 12 / x = 7

12x + 168 - 12x / (14 - x) * x = 7

168 / (14 - x) * x = 7

(14 - x) * x = 168/7

14x - x ^ 2 = 24

x ^ 2 - 14x + 24 = 0

D = 196 - 96 = 100

* 1 = 14 + 10/2

* 2 = 14 - 10/2

* 1 = 12

x2=2

Але 12>5, тому швидкість течії дорівнює 2 км/год.