сума дев'яти перших членів арифметичної професії дорівнює 126 а дев'ятий член дорівнює 54. Знайдіть

перший член прогресії​

Ответы на вопрос

Отвечает Волошина Катя.

S₉=126        a₉=54       a₁=?

Sn=(a₁+an)*n/2

S₉=(a₁+54)*9/2=126 |×2

(a₁+54)*9=252  |÷9

a₁+54=28

a₁=28-54

a₁=-26.

Отвечает Скороход Валерия.

126=(а+54)\2*9

252=(а+54)*9

28=а+54

а= -26