Одне число в три рази більше другого. Якщо друге збільшити в п'ять разів, тоді воно стане більше

першого на 7. Знайти суму цих чисел.

Ответы на вопрос

Отвечает Шашлов Павел.

пусть х - первое число

у - второе число

система уравнений:

 \left \{ {{x=3*y} \atop {5*y-x=7}} \right.

 \left \{ {{x=3*y} \atop {5y-3y=7}} \right.

 \left \{ {{x=10,5} \atop {y=3,5}} \right.

x+y=10,5+3,5


x+y=12