Знайдіть перший член і знаменник геометричної прогресії (bn) якщо b10=9b8,b3+b6=168,q>0


Ответы на вопрос

Отвечает Тишкова Марина.
B10 = b1*q^9
b8 = b1*q^7
b10/b8 = b1*q^9/ b1*q^7 = q^2 = 9 => q = 3

b3 = b1*q^2
b6 = b1*q^5
b3 + b6 = 
b1*q^2 +  b1*q^5 = b1(q^2 + q^5) = 168 => b1 = 168 / (q^2 +q^5) =
=168 / (3^2 + 3^5) = 168 / (9 + 243) = 168 / 252 = 2/3