2. Моторний човен проплив 20 км за течією річки та повер- нувся назад, витративши на весь шлях 2

год 15 хв. Знайдітьшвидкість течії річки, якщо власна швидкість моторногочовна дорівнює 18 км/год​

Ответы на вопрос

Отвечает Пыринова Аля.

Ответ:

Объяснение:

Приймаємо за х швидкість течії річки,тому  швидкість його за течією

18+х  , а час  20/18+х.  Швидкість його проти течії 18 - х,

а час 20/18-х.Переведем 15 хв. у десятковий дріб: 15:60=0,25.Весь час 2,25 ч.

20/18+х  +   20/18-х =2,25

20(18-х)+20(18+х)=2,25(324-х²)

360-20х+360+20х=729-2,25х²

2,25х²=729-720

2,25х²=9

х²=9:2,25

х²=4

х=√4

х=2км/год- швидкість течії річки.