Знайдіть перший член геометричної прогресії (An),якщо а6=17,а12=47


Ответы на вопрос

Отвечает Кошнірчук Віка.
Дано:
а6 = 17
а12 = 47
Найти: а1
Решение:
а6 = а1 + 5d
a12 = a1 + 11d
17 = a1 + 5d a1 = 17 - 5d
a1 + 11d = 47
17 - 5d + 11d = 47
6d = 30
d = 5
a1 = -8