800 м биіктіктегі тау шоқысының төбесінде алма ағашы өсіп тұр.Биіктігі 5 м алма ағашының

бұтағындағы массасы 0,5 кг алманың Жер бетімен және ағаш түбімен салыстырғандағы потенциалдық энергиялары қандай?

Ответы на вопрос

Отвечает Култасова Жанерке.
Относительно подошвы горы высота h= 800+5 = 805 м и потенциальная энергия яблока массой m=0,5 кг:
E₀=m*g*h = 0,5*10*805 = 4025 Дж

Относительно вершины горы h=5 м и тогда:
E₁ = m*g*h = 0,5*10*5 = 25 Дж