ДАЮ 100 БАЛІВ!!! Маємо два зразки: Перший містить 2*108 ядер Радону-222, другий містить 5,3*109

ядер Стронцію-89. Який зразок має більшу активність і у скільки разів? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Бучинский Саша.

Ответ:

Для того, щоб порівняти активність двох зразків, потрібно знати їхні радіоактивні характеристики. Активність вимірюється в Бекерелях (Bq), що означає кількість радіоактивних розпадів за секунду.

Для Радону-222, період напіврозпаду становить 3,8 днів, тому його активність можна обчислити за формулою:

A = λN

де A - активність (Bq), λ - константа радіоактивного розпаду (λ = ln2 / T1/2), N - кількість ядер.

Отже, для першого зразка:

A1 = λ1 * N1 = (ln2 / 3.8) * 2*10^8 ≈ 4.6*10^7 Bq

Для Стронцію-89, період напіврозпаду становить 50,5 днів, тому його активність можна обчислити за аналогічною формулою:

A = λN

де A - активність (Bq), λ - константа радіоактивного розпаду (λ = ln2 / T1/2), N - кількість ядер.

Отже, для другого зразка:

A2 = λ2 * N2 = (ln2 / 50.5) * 5.3*10^9 ≈ 2.4*10^8 Bq

Отже, другий зразок містить більшу активність в 5,2 рази (2.4*10^8 / 4.6*10^7 ≈ 5.2).

Если не правильно не кидай жалобу пж