Допоможіть будь ласка з контрольними запитаннями\Помогите пожалуйста с контрольными вопросами,даю

60 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Давыдовская Дарья.

1.
Густина чавуну: ρ = 7000 кг/м³.
Зовнішній об'єм деталі: V₁ = 3,1 дм³.
Маса деталі: m = 21 кг.
Об'єм чавуну: V₂ = m/ρ = 21/7000 = 3·10⁻³ м³ = 3 дм³.
Об'єм порожнини: V₀ = V₁ - V₂ = 3,1 - 3 = 0,1 дм³.

2.
Маса, густина і об'єм сплаву (еталона): m, ρ, V.
Маса, густина і об'єм платини: m₁, ρ₁, V₁.
Маса, густина і об'єм іридію: m₂, ρ₂, V₂.

Маса сплаву: m = 1 кг. 
Густина платини: ρ₁ = 21460 кг/м³.
Густина іридію: ρ₂ = 22560 кг/м³.

Маса платини: m₁ = 0,9m = 0,9 кг.
Маса іридію: m₂ = 0,1m = 0,1 кг.

Густина сплаву:
p =  \frac{m}{V} = \frac{m}{V_1+V_2}=\frac{m}{ \frac{m_1}{p_1}+  \frac{m_2}{p_2}}=\frac{1}{ \frac{0,9}{21460}+  \frac{0,1}{22560}}=
= 21565 кг/м³.

Об'єм еталона: V = m/ρ = 1/21565 ≈ 4,64·10⁻⁵ м³.