Мотоцикліст проїхав відстань між двома селами зі швидкістю 40км/год потім збільшив швидкість до

80км/год і проїхав відстань вдвічі меншу. Знайти середню швидкість мотоцикліста.

Ответы на вопрос

Отвечает Мишина Марина.
L / 40 + (L / 2) / 80 = (L + L / 2) / V L + L / 2 - весь шлях L - ділянку, пройдений на швидкості 40 км на годину L / 2 - ділянка, пройдений зі швидкістю 80 км на годину L / 40 - час, витрачений на першу ділянку шляху (L / 2) / 80 - час, витрачений на другу ділянку шляху (L + L / 2) / V - повне час у дорозі із середньою швидкістю V Поділивши обидві частини вихідного рівняння на L (b позбувшись таким чином від одного невідомого параметра) після деяких перетворень приходимо до рівняння виду 2V / 3 = 40 * 160 / (40 + 160) звідки V = 3 * 40 * 160/400 = 48 км на годину