Визначте якою буде абсолютна температура певної маси ідеального газу , якщо тиск газу збільшити на

25%, а об'єм зменшити на 20%.початкова температура газу =300К

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Никита.
Дано:
T₁ = 300 К
p₁
V₁
p₂ = 1,25·p₁
V₂ = V₁ / 1,2
__________
T₂ - ?

Объединенный газовый закон:
p₁·V₁ / T₁ = p₂·V₂ / T₂

p₁·V₁ / 300 = 1,25·p₁· V₁ / (1,2·T₂)
1 / 300 = 1,25 / (1,2·T₂)

Отсюда:
T₂ = 300·1,25 / 1,2 =  312,5 К