Срочно! Много баллов! На якій глибині під водою перебуває водолаз, якщо він бачить відбитими від

поверхні води ті частини горизонтального дна, які розміщені від нього на відстані s=15 м і далі? Зріст водолаза a=1,5 м. Показник заломлення для води n=1.33

Ответы на вопрос

Отвечает Осипова Лера.

На основании явления полного внутреннего отражения запишем:
sin α = 1 / n => α = arcsin(1/n) = arcsin(1/1,33) ≈ 48,75 °
b / a = tg α => b = a * tg α = 1,5 м * tg 48,75 ° ≈ 1,71 м
a / H = b / CB? CB = (S + b) / 2
H = a * CB / b = a * (S + b) / (2 * b) = 1,5 м * (15 м + 1,71 м) / (2 * 1,71 м) ≈ 7,3 м