Відстань між 2-ма однаковими зарядами =3 см.Визначити значення зарядів якщо вони відштовхуються

0,25 мН

Ответы на вопрос

Отвечает Яшин Кирилл.
Дано:                          СИ
r = 3 см                      3·10⁻² м
F = 0,25 мН               0,25·10⁻³ Н
____________
q - ?

Решение:
По закону Кулона:
F = k·q² / r²
тогда:
q² = F·r² / k = 0,25·10⁻³·(3·10⁻² )² / 9·10⁹ = 25·10⁻¹⁸ Кл²
q = √ (25·10⁻¹⁸) = 5·10⁻⁹ Кл      или    5 нКл