Космонавт узяв маятниковий годинник на планету X, радіус якої у 1,2 разу більший від радіуса Землі.

У скільки разів маса плане­ ти X відрізняється від маси Землі, якщо маятниковий годинник на її поверхні йшов так само, як і на поверхні Землі?

Ответы на вопрос

Отвечает Тишковец Никита.
Так как периды колебаний маятников T1=T2

T=2*π*√L/g
g1=g2=g  ( ускорения одинаковые)

G*Mз/Rз²= G*Mп/1,44*Rз²

Mп/Mз=1,44 - ответ  (відрізняється від маси Землі,)