Для приготування ванни, місткість якої 200 л, змішали холодну воду при 10 ○C з гарячою при 60 ○C.

Які об’єми холодної і гарячої води треба взяти, щоб у ванні встановилася температура 40 ○C?

Ответы на вопрос

Отвечает Зинякина Оля.
V=200л=0,2м³
Q₁=cm₁Δt₁
Q₂=cm₂Δt₂
Q₁=|Q₂|
cm₁Δt₁=cm₂|Δt₂| 
m₁Δt₁=m₂|Δt₂|     m=ρV
ρV₁Δt₁=ρV₂|Δt₂| 
V₁Δt₁=V₂|Δt₂|        V₂=V-V₁     
V₁Δt₁=(V-V₁)|Δt₂| 
V₁(40-10)=(0.2-V₁)|40-60| 
30V₁=(0.2-V₁)*20 
30V₁=4-20V₁
50V₁=4
V₁=4/50=0.08 (м³)= 80 (л)
V₂=200-80=120 (л)
Ответ: 80л, 120л