3. Көлемі 0,003 мм3 май тамшысы су бетіне 300см2 ауданды алып жайылған. Май қабыршағының қалыңдығы

май молекуласының диаметріне тең деп алып, осы диаметрді тап.

Ответы на вопрос

Отвечает Титенко Злата.

Ответ:

Май тамшысы су бетіне ауданды алып жайылған, сондықтан тамшының қалыңдығын табу үшін су жалғасында өздігіні айта аламыз. Май тамшысының үлесін біз 0,003 мм^3 деп берілген, сонда су бетіне алып жайылған ауданды 300 см^2 деп берілген.

Тамшының қалыңдығын табу үшін май тамшысының үлкендігін қайта тауып, су бетіне аудандың үлкендігіне бөлу қажет.

Тамшының үлесі: 0,003 мм^3

Су бетінің ауданды: 300 см^2

Су бетінің үлкендігін мм орнатамыз: 300 см^2 = 300 * 100 mm^2 = 30,000 mm^2

Сонымен қосыларымыз:

Тамшының қалыңдығы = Тамшының үлесі / Су бетінің үлкендігі = 0,003 мм^3 / 30,000 mm^2 = 0,0000001 мм

Сондай-а, май тамшысының қалыңдығы 0,0000001 мм немесе 100 нм деп айтылуы мүмкін.