26,5 кПа қысымдағы сутегі молекуласының орташа жылдамдығы 2400 м/с, көлемі 1 м3 сутегі

молекуласының санын анықта.

Ответы на вопрос

Отвечает Фахрутдинова Камилла.
Дано:
p = 26,5 кПа = 26,5*10³ Па
V = 2400 м/с
m₀ = 3,32*10⁻²⁷ кг - масса молекулы водорода
__________
n - ?

Запишем основное уравнение МКТ:

p =(1/3)*n*m₀*V²

Отсюда концентрация:
n = 3*p / (m₀*V²) = 3*26,5*10³ / (3,32*10⁻²⁷*2400²) ≈ 5*10²³ молекул в 1 кубометре.