В затишном кафе, на вулиці з плетеними меблями, стояла чашечка кави, з місцевих погребів, великих

Шато. Скільки віддасть тепла в навколишнє середовище чашечка кави, поки вчитель фізики чекає на її охолодження від температури 90 градусів цельсія до 50 градусів цельсія. Маса напою 150 грам, теплоємність кави 4200 Дж/(кг*С), маса чашки 100 грам, теплоємність чашки 400 Дж/(кг*С)

Ответы на вопрос

Отвечает Драч Даша.

Ответ:

"Захар Беркут" це історичний роман, написаний українським письменником Іваном Франком, який розповідає про події, що відбувалися в Карпатах наприкінці XIV століття. Головний герой, Захар Беркут, опиняється в складній ситуації в момент, коли турецькі загарбники вторгаються в Карпати, забираючи землі та невільничих селян.

Захар Беркут стає лідером повстання карпатських гірників проти загарбників, він бореться за свободу свого народу та відстоює право українських земель на незалежність. Основною проблемою, яку він намагається вирішити, є збереження своєї землі, народу та національної ідентичності в

умовах іноземного поневолення.

Отвечает Губич Никита.

Відповідь:Для розв'язання цієї задачі використаємо закон збереження енергії. Тепло, віддане чашечкою кави, дорівнює теплу, яке вона втратила під час охолодження.

Для обчислення тепла, відданого чашечкою кави, скористаємося формулою:

Q = m * c * ΔT,

де Q - тепло, m - маса, c - теплоємність, ΔT - зміна температури.

Спочатку розглянемо каву:

m_кави = 150 г,

c_кави = 4200 Дж/(кг*°C),

ΔT_кави = 50°C - 90°C = -40°C (кава охолоджується).

Q_кави = m_кави * c_кави * ΔT_кави

Q_кави = 0.15 кг * 4200 Дж/(кг*°C) * (-40°C) = -25200 Дж.

Тепер розглянемо чашку:

m_чашки = 100 г,

c_чашки = 400 Дж/(кг*°C),

ΔT_чашки = 50°C - 90°C = -40°C (чашка охолоджується).

Q_чашки = m_чашки * c_чашки * ΔT_чашки

Q_чашки = 0.1 кг * 400 Дж/(кг*°C) * (-40°C) = -1600 Дж.

Загальне тепло, віддане в навколишнє середовище, дорівнює сумі тепла, відданого кавою і чашкою:

Q_загальне = Q_кави + Q_чашки

Q_загальне = -25200 Дж - 1600 Дж

Q_загальне = -26800 Дж.

Отже, чашечка кави віддає навколишньому середовищу 26800 Дж енергії, поки охолоджується від 90°C до 50°C.

Пояснення: