Диск масою м= 2 кг котиться без ковзання по горизонтальний площині зі швидкістю v = 4 м/с. Знайти

кінетичну енергію и диска.

Ответы на вопрос

Отвечает Синковец Полина.

Відповідь: 32 Дж

Пояснення:

Кінетична енергія тіла що котиться без ковзання визначається формулою E = \frac{mV^{2} }{2} + \frac{Jw^{2} }{2}. Момент інерції диска J = \frac{mR^{2} }{2}

Після підстановки в першу формулу отримаємо:

E = \frac{m}{2} (V^{2} + R^{2} w^{2} ). Кутова швидкість звязана з лінійною співвідношенням V = wRw = \frac{V}{R}. Остаточно маємо

E = \frac{m}{2} (V^{2} + \frac{R^{2}V^{2}  }{R^{2} } ) = mV^{2} = 2*4^{2} =32  (Дж)