ДАЮ ВСІ БАЛИ І ОЦІНЮЮ! Коли об'єм, що займає газ, зменшили на 40%, а температуру знизили на 84 К,

тиск газу зріс на 20%. Яка початкова температура газу?

Ответы на вопрос

Отвечает Бурачевская Виолетта.

Ответ:

300 К

Объяснение:

Дано:

p₁

V₁

p₂ = 1,2·p₁

V₂ = 0,6·V₁

T₂ = T₁ - 84

____________

T₁ - ?

Из универсального газового закона:

p·V/T = const

Следует:

p₁·V₁/T₁ = p₂·V₂/T₂

p₁·V₁ / T₁ = 1,2·p₁·0,6·V₁ / (T₁ - 84)

1 / T₁ = 1,2·0,6 / (T₁ - 84)

Отсюда:

T₁ - 84 = 0,72

0,28·T₁ = 84

T₁ = 84 / 0,28 = 300 К