Середня квадратична швидкість руху молекул ідеального газу дорівнює 400 м/с. Який об’єм займає цей

газ масою 2,5 кг, якщо його тиск дорівнює 1 атм?

Ответы на вопрос

Отвечает Голышко Валюша.

Для вирішення цього завдання нам потрібно використати ідеальний газовий закон:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість речовини (в молях), R - універсальна газова стала, T - температура газу.

Ми шукаємо об'єм V, тому перетворимо формулу, щоб виразити V:

V = (nRT)/P

Ми можемо також використовувати формулу для обчислення кількості речовини n:

n = m/M,

де m - маса газу, M - молярна маса речовини.

Тепер нам потрібно виразити R через відомі фізичні константи, використовуючи одиниці СІ:

R = 8,31 Дж/(моль·К)

Тепер ми можемо обчислити об'єм:

n = m/M = 2,5 кг / 16 г/моль = 156,25 моль

V = (nRT)/P = (156,25 моль × 8,31 Дж/(моль·К) × 298 К) / (1,01325 × 10^5 Па) = 4,77 м^3

Отже, об'єм, який займає цей газ, становить 4,77 м^3.

пожалуста лучший ответ