2. Скільки метрiв мiдного дроту площею 0,34 мм потрібно взяти, щоб при вмиканні його в коло з

напругою 120 В сила струму в колі не перевищувала 1,25 А? Питомий опір мілі 0,017 Ом мм²/м. (2 бали) ПОМОЖІТЬ ЧРОЧНО ПЛЕ НЕ РЯДКОМ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Фомина Анастасия.
Для розв'язання цієї задачі спочатку визначимо опір дроту, використовуючи формулу:

R = ρ * L / S

де R - опір дроту, ρ - питомий опір міді (0,017 Ом мм²/м), L - довжина дроту, S - площа перерізу дроту.

Оскільки потрібно знайти довжину дроту, то перетворимо формулу і виразимо L:

L = R * S / ρ

Підставляємо в формулу дані з умови:

R = U / I = 120 В / 1,25 А = 96 Ом

S = π * d² / 4 = π * (0,34 мм)² / 4 = 0,0907 мм²

ρ = 0,017 Ом мм²/м

Тоді отримуємо:

L = 96 Ом * 0,0907 мм² / 0,017 Ом мм²/м ≈ 506 м

Отже, необхідно взяти мідного дроту довжиною близько 506 метрів, щоб при вмиканні його в коло з напругою 120 В сила струму в колі не перевищувала 1,25 А.