Дуже срочно!!! Стала маса ідеального газу нагрівається за законом pT=const. Визначте у скільки

разів треба змінити об’єм газу, щоб тиск зменшився у 5 разів.

Ответы на вопрос

Отвечает Котик Полина.

Використовуємо формулу:

p1V1/T1 = p2V2/T2

де p1, V1 і T1 - початковий тиск, об’єм і температура газу, а p2, V2 і T2 - кінцевий тиск, об’єм і температура газу.

Оскільки маса газу залишається незмінною, то p1V1/T1 = p2V2/T2 можна переписати як p1V1 = p2V2 (тому що T1 = T2). Інакше кажучи, тому що pT = const, то pV = const.

Якщо п1 зменшується у 5 разів, то p2 = p1/5. Щоб знайти новий об’єм V2, ми можемо записати:

p1V1 = p2V2

V2 = p1V1/p2

V2 = p1V1/(p1/5)

V2 = 5V1

Отже, щоб зменшити тиск у 5 разів, необхідно збільшити об’єм газу в 5 разів.