Газова лампа з ККД 38% нагріла 600г водиз 5*С до 85*С. Визначте скільки газу при цьому витрачено.

СРОЧНО ДАМ 20 БАЛОВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шипицын Виталий.

Объяснение:

Q = mcΔT

Знаючи теплову енергію Q, можна визначити кількість газу, який було витрачено за допомогою формули ККД:

η = Qг / Qн * 100%

де η - ККД (38% або 0.38), Qг - теплова енергія газу, Qн - теплова енергія, яка вивільнилася б при повному згорянні газу (в даному випадку, це Q)

Отже, спочатку розрахуємо теплову енергію:

Q = mcΔT = 600 г * 4.18 Дж/г*С * 80 С = 200640 Дж

Далі розрахуємо теплову енергію газу:

Qг = Q / η = 200640 Дж / 0.38 = 527684 Дж

Щоб визначити кількість газу, необхідно перевести теплову енергію газу з Дж в Дж/м3 (одиниця об'єму газу), використовуючи значення теплоти згоряння газу, яка зазвичай вказується на його упаковці. Наприклад, якщо теплота згоряння газу дорівнює 50 кДж/м3, то:

кількість газу = Qг / теплота згоряння газу = 527684 Дж / 50 кДж/м3 = 10554,68 м3

Отже, було витрачено близько 10554,68 м3 газу.