ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 100БАЛЛОВ 1. (1,5бали) Яку потужність споживає лампа розжарення, нитка

якої в робочому стані мас← с.р.8 клас.docxопір 12 Ом? Лампа працює від акумулятора напругою 24 В2. (1,5бали) Яку роботу виконує струм в електродвигуні підйомного крану за півдоби, якщоза напруги 350 в сила струму у двигуні становить 42 А?3. (2 бали) Сила струму в нагрівальному елементі електричної праски становить 8 А, опірелемента 30 Ом. Яка кількість теплоти виділяється в нагрівальному елементі за 7 хвилин? 4. (2 бали) Для виконання роботи 3,6 кДж електродвигун насоса працював 3 хвилини. Яка сила струму протікає по проводах, якими насос був підключений до джерела струму, якщонапруга джерела становить 50 В?5. 1(бал) Як зміниться сила струму в ялинковій гірлянді, якщо до неї послідовно приєднатище одну лампочку?6. (2 бали)Два резистори опором 12 Ом і 20 Ом з'єднанні в колі послідовно. Яка кількість теплоти виділяється в кожному резисторі за 3 хв., якщо напруга на другому дорівнює 40 В.7. (2бали) Підрахуйте вартість електроенергії при тарифі 14 коп/1 Квт год., що споживаєтьсяелектрокип'ятильником за 2 год. протягом 10 днів при напрузі у колі 220 В і струмі 0,5 А.​

Ответы на вопрос

Отвечает Павлишин Данил.

Объяснение:

1.Потужність P, що споживає лампа розжарення, може бути обчислена за формулою P = V^2 / R, де V - напруга, R - опір. В даному випадку V = 24 В, R = 12 Ом, отже:

P = (24 В)^2 / 12 Ом = 48 Вт

Отже, лампа розжарення споживає 48 Вт потужності.

2.Робота W, виконана струмом в електродвигуні підйомного крану, може бути обчислена за формулою W = V * I * t, де V - напруга, I - сила струму, t - час. В даному випадку V = 350 В, I = 42 А, t = 12 годин = 720 хвилин, отже:

W = 350 В * 42 А * 720 хв = 10 206 000 Дж

Отже, струм виконав 10 206 000 Дж роботи за півдоби.

3.Кількість теплоти Q, що виділяється в нагрівальному елементі електричної праски, може бути обчислена за формулою Q = I^2 * R * t, де I - сила струму, R - опір, t - час. В даному випадку I = 8 А, R = 30 Ом, t = 7 хвилин = 420 секунд, отже:

Q = (8 А)^2 * 30 Ом * 420 с = 80 640 Дж

Отже, в нагрівальному елементі електричної праски виділяється 80 640 Дж теплоти за 7 хвилин.

4.Потужність P, що споживає електродвигун, може бути обчислена за формулою P = W / t, де W - робота, t - час. Умова задачі вказує, що W = 3,6 кДж, t = 3 хвилини = 180 секунд, отже:

P = 3,6 кДж / 180 с = 20 Вт

Напруга V дорівнює 50 В, отже, сила струму I може бути обчислена за формулою I = P / V:

I = 20 Вт / 50 В = 0,4 А

5.Коли до ялинкової гірлянди приєднають ще одну лампочку, загальний опір гірлянди збільшується, що зменшує силу струму в колі, оскільки за законом Ома, сила струму зворотно пропорційна опору. Тому, при збільшенні опору, сила струму зменшується.

6.Спочатку визначимо загальний опір кола, використовуючи закон Ома для послідовних з'єднань:

R = R1 + R2 = 12 Ом + 20 Ом = 32 Ом

Тепер, використовуючи закон Ома, можна знайти силу струму в колі:

I = V / R = 40 В / 32 Ом = 1.25 А

Отже, в обох резисторах протікає однакова сила струму:

I = V / R1 = 40 В / 12 Ом = 3.33 A

I = V / R2 = 40 В / 20 Ом = 2 A

Щоб знайти кількість теплоти, яку виділяє кожний резистор, ми можемо використати формулу для електричної потужності:

P = I^2 * R * t

де P - потужність, I - сила струму, R - опір, t - час роботи.

Знаючи силу струму, опір і час, ми можемо використати цю формулу для кожного резистора:

Для першого резистора:

P1 = I^2 * R1 * t = (1.25 А)^2 * 12 Ом * 3 хв = 22.5 Дж

Для другого резистора:

P2 = I^2 * R2 * t = (1.25 А)^2 * 20 Ом * 3 хв = 45 Дж

Отже, кожний резистор виділив 22.5 Дж і 45 Дж теплоти відповідно протягом 3 хвилин роботи.

7.Спочатку потрібно визначити споживану потужність електрокип'ятильника:

P = V x I = 220 В x 0,5 А = 110 Вт

Далі визначимо кількість спожитої електроенергії:

E = P x t = 110 Вт x 2 год x 10 днів = 2200 Вт*год

Тепер, вартість електроенергії можна визначити, помноживши кількість спожитої електроенергії на тариф:

Cost = E x Tariff = 2200 Втгод x 0,14 грн/кВтгод = 308 грн

Отже, вартість електроенергії становить 308 грн.