2. Як зміниться сила взаємодії двох зарядів, якщо відстань між ними збільшити в 4 рази, а модуль

кожного заряду збільшити в 2 рази? 3. Внаслідок електризації до нейтрального тіла приєдналося 3-109 електронів. Яким став заряд тіла?Розв'язання:​

Ответы на вопрос

Отвечает Волокитина Дарья.

2.Сила взаємодії двох зарядів пропорційна добутку їхніх модулів і обернено пропорційна квадрату відстані між ними, за формулою:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де F - сила взаємодії, k - коефіцієнт пропорційності, q1 та q2 - модулі зарядів, r - відстань між зарядами.

Якщо відстань між зарядами збільшити в 4 рази, то нова відстань між ними становитиме 4r. Якщо модуль кожного заряду збільшити в 2 рази, то нові модулі зарядів становитимуть 2q1 та 2q2.

Тоді нова сила взаємодії між зарядами буде:

F' = k * (2q1 * 2q2) / (4r)^2

= k * (4 * q1 * q2) / (16 * r^2)

= (1/4) * (k * q1 * q2) / r^2

= (1/4) * F

Отже, нова сила взаємодії буде меншою за початкову в 4 рази.

3. Електричний заряд електрона складає -1.6x10^-19 Кл (кулонів). Тому кількість заряду, яка була надана тілу внаслідок приєднання 3x10^9 електронів, можна обчислити наступним чином:

Q = n * e,

де Q - заряд тіла в кулонах, n - кількість електронів, e - заряд електрона.

Підставляємо в формулу відповідні значення:

Q = 3x10^9 * (-1.6x10^-19 Кл) ≈ -4.8x10^-10 Кл.

Отримали, що заряд тіла складає близько -4.8x10^-10 Кл (від'ємний знак означає, що тіло набрало негативний заряд в результаті приєднання електронів).