Срочно пожалуйста!!! 40 баллов даю 1.Хлопчик має 6 лампочок, які розраховані на напругу 6В.

Джерело живлення розраховане на 12В. Скільки лампочок потрібно з'єднати паралельно, якщо одна лампочка буде з'єднана послідовно?

Ответы на вопрос

Отвечает Тихий Ислам.

Ответ:

Якщо одна лампочка буде з'єднана послідовно, то напруга на ній буде 6В. Якщо ж джерело живлення розраховане на 12В, то для підключення 6 лампочок послідовно необхідно, щоб кожна лампочка витратила по 2В (6 лампочок по 2В = 12В).

Тому, якщо ми з'єднаємо лампочки паралельно, то напруга на кожній лампочці буде 6В, а сила струму буде розподілятися між ними. Щоб розрахувати, скільки лампочок потрібно з'єднати паралельно, ми можемо використати закон Ома:

I = V / R,

де I - сила струму, V - напруга, а R - опір.

Оскільки у нас лампочки з однаковим опором, ми можемо просто використовувати кількість лампочок як R. Тоді, якщо одна лампочка витрачає 2В, то її опір буде R = V / I = 2 / I.

Таким чином, якщо ми з'єднаємо n лампочок паралельно, то опір всього з'єднання буде R = 2 / n. Щоб знайти кількість лампочок, яку потрібно з'єднати паралельно, ми можемо використати закон Ома знову, але вже для всього з'єднання:

I = V / R = 6 / (2/n) = 3n.

Якщо ми хочемо, щоб кількість струму, яка протікає через кожну лампочку, була така ж, як в випадку з однією лампочкою, то нам потрібно, щоб I = 24 мА (24 мА = 0.024 А). Тоді ми можемо записати:

3n = 0.024,

n = 0.024 / 3 = 0.008,

n ≈ 8.

Отже, щоб кожна лампочка витратила 24 мА, необхідно з'єднати їх 8 штук паралельно.