СРОЧНО. Два точкові електричні заряди 5 мкКл і 3 мкКл розташовані на відстані 4 см. Якою буде

напруженвсть поля в точці, розміщеній в центрі відрізка, який їх сполучеє?​

Ответы на вопрос

Отвечает Романов Паша.

Ответ:

Объяснение:

Напруженість електричного поля в точці, розташованій на середині відрізка між двома точковими зарядами, можна обчислити за формулою: E = k * q / r^2, де k - електростатична константа (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2), q - величина заряду, r - відстань між зарядом і точкою. Оскільки напруженості електричних полів, створених кожним зарядом окремо, складаються за принципом суперпозиції, то загальна напруженість поля в точці дорівнює сумі напруженостей полів від кожного заряду.

Таким чином, напруженість поля в точці, розташованій на середині відрізка між двома зарядами 5 мкКл і 3 мкКл на відстані 4 см один від одного, буде дорівнювати: E = k * (q1 + q2) / r^2 = 9 * 10^9 * (5 * 10^-6 + 3 * 10^-6) / (0.04 / 2)^2 = 4.5 * 10^11 Н/Кл.

Отвечает Иванова Валерия.

Ответ: 0,3м

Объяснение:

q1=4,5мкКл=4,5*10⁻⁶Кл

q2=40нКл=40*10⁻⁹Кл

F=18мН=0,018Н

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

-----------------------

r-?

F=k*|q1|*|q2|/r², где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами

Отсюда:

r=√(k*|q1|*|q2|/F)=√(9*10⁹*4,5*10⁻⁶*40*10⁻⁹/0,018)=0,3м