1. З якою силою тягнуть брусок, масою 2 кг, якщо коефіцієнт тертя становить 0,4 ? 2. Яку силу

необхідно прикласти, щоб переміщувати дерев'яний брусок масою 1 кг, по дерев'яному столу? ПОМОГИТЕ СРОЧНОООО ДАМ 50б​

Ответы на вопрос

Отвечает Железнов Егор.

Ответ:

1.Щоб знайти силу, з якою тягнуть брусок, потрібно застосувати закон Ньютона про тертя: сила тертя дорівнює коефіцієнту тертя, помноженому на нормальну силу, яка діє перпендикулярно до поверхні, на якій лежить тіло. Далі можна використати другий закон Ньютона: сума всіх сил, що діють на тіло, дорівнює масі тіла, помноженій на його прискорення.

У даній задачі нормальна сила дорівнює вазі бруска (2 кг) помноженій на прискорення вільного падіння, яке дорівнює 9,8 м/с² (приблизно):

Нормальна сила = маса * прискорення = 2 кг * 9,8 м/с² = 19,6 Н

Сила тертя = коефіцієнт тертя * нормальна сила = 0,4 * 19,6 Н = 7,84 Н

Таким чином, сила, з якою тягнуть брусок, повинна дорівнювати силі тертя, тобто 7,84 Н.

2.Щоб переміщувати дерев'яний брусок по дерев'яному столу, потрібно подолати силу тертя між ними. Сила тертя залежить від коефіцієнта тертя між двома поверхнями та нормальної сили, що діє перпендикулярно до поверхні.

Якщо стіл та брусок знаходяться у спокої, то нормальна сила, що діє на брусок, дорівнює вазі бруска (1 кг) помноженій на прискорення вільного падіння (9,8 м/с²). Тоді сила тертя дорівнює коефіцієнту тертя, помноженому на нормальну силу:

Сила тертя = коефіцієнт тертя * нормальна сила = 0,4 * 1 кг * 9,8 м/с² = 3,92 Н

Отже, щоб переміщувати брусок по столу, необхідно прикласти силу, яка дорівнює силі тертя, тобто 3,92 Н. Ця сила повинна бути напрямлена вздовж столу, протилежно до напрямку сили тертя.