Коливальний контур складається з котушки індуктивністю 0,4 мГн і конденсатора електроємністю 0,5

мкФ. Конденсатор спочатку зарядити до напруги 65 В. Яка сила струму в контурі, коли напруга на конденсаторі зменшилася до 25 В? Коливання вважайте незагасаючими

Ответы на вопрос

Отвечает Майоров Олег.

Ответ:

Сила тока в контуре равна приблизительно 2,1213 А

Объяснение:

Дано:

L = 0,4 · 10⁻³ Гн

C = 0,5 · 10⁻⁶ Ф

U_{m} = 65 В

U_{1} = 25 В

Найти:

I_{1} \ - \ ?

--------------------------------------------

Решение:

Энергия магнитного поля:

W_{m} = \dfrac{LI^{2}}{2}

Энергия электрического поля:

W_{e} = \dfrac{CU^{2}}{2}

По закону сохранения энергии:

W_{e} =  W_{1} + W_{2}

\dfrac{CU_{m}^{2}}{2} =  \dfrac{LI_{1}^{2}}{2} + \dfrac{CU_{1}^{2}}{2} \bigg | \cdot 2

CU_{m}^{2} = LI_{1}^{2}+ CU_{1}^{2}

LI_{1}^{2} = CU_{m}^{2} - CU_{1}^{2} = C(U_{m}^{2} - U_{1}^{2}) \Longrightarrow \boldsymbol{\boxed{I_{1} = \sqrt{\frac{C(U_{m}^{2} - U_{1}^{2})}{L} }   }} - сила тока в контуре

Расчеты:

\boldsymbol{I_{1}} = √((0,5 · 10⁻⁶ Ф(4225 В² - 625 В²)) / (0,4 · 10⁻³ Гн)) \boldsymbol \approx 2,1213 А

Ответ: I_{1} \approx 2,1213 А.