СРОЧНООООООО!!!!!! ДАМ 100 БАЛІВ!!!! Вважаючи, що глибина f очного дна (відстань від оптичного

центра оптичної системи «око» до сітківки) дорівнює 15 мм, оцініть найбільшу оптичну силу вашого ока. Для цього закрийте одне око, а напроти другого розмістіть «ширму» — два розсунуті пальці. Дивлячись через «ширму» на зубочистку, повільно наближайте її до «ширми» доти, доки зубочистка не почне роздвоюватися. Виміряйте відстань d від зубочистки до ока і, скориставшись формулою тонкої лінзи, визначте найбільшу оптичну силу ока Dmax.

Ответы на вопрос

Отвечает Сокот Богдан.

Для того, щоб оцінити найбільшу оптичну силу вашого ока, необхідно виміряти відстань d від зубочистки до ока, коли зубочистка починає роздвоюватися.

За формулою тонкої лінзи, оптична сила D дорівнює оберненому значенню фокусної відстані f лінзи: D = 1 / f.

Оскільки відстань f від оптичного центра оптичної системи «око» до сітківки дорівнює 15 мм, то фокусна відстань f = 15 мм.

Далі, використовуючи формулу тонкої лінзи, ми можемо обчислити найбільшу оптичну силу нашого ока:

D_max = 1 / f = 1 / 15 мм = 0,067 дптр (діоптрів)

Таким чином, найбільша оптична сила вашого ока дорівнює 0,067 дптр (діоптрів).