авто почало рухатися зи стану спокою и за 5с досягає швидкості 20м/с. Визначте прискорення з яким

рухояється тіло

Ответы на вопрос

Отвечает Петровский Матвей.

Щоб визначити прискорення тіла, необхідно знати зміну його швидкості та час, за який вона змінилася. Відомо, що авто рухається зі стану спокою, тобто його початкова швидкість дорівнює 0 м/с, а через 5 с досягає швидкості 20 м/с. Тоді зміна швидкості тіла дорівнює:

Δv = v₂ - v₁ = 20 м/с - 0 м/с = 20 м/с,

де v₁ - початкова швидкість, v₂ - кінцева швидкість.

Час, за який змінилася швидкість, дорівнює 5 с. Тоді прискорення тіла можна знайти за формулою:

a = Δv / t = 20 м/с / 5 с = 4 м/с²