Дві кульки розташовані на відстані 15 см одна від одної . Визначте силу вза'ємодії кульок, якщо

відомо, що на кожній із них є 3 *10(в степені 10) надлишкових електронів. Вважайте кульки точковими зарядами.

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеев Назар.

Ответ:

Згідно з законом Кулона, сила взаємодії між двома точковими зарядами залежить від величини зарядів та відстані між ними і обчислюється за формулою:

F = kq1q2/r^2,

де F - сила взаємодії, k - коефіцієнт Кулона (9 * 10^9 Н*м^2/Кл^2), q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками.

В нашому випадку заряд кожної кульки q = 3 * 10^10 * 1,6 * 10^(-19) Кл (1,6 * 10^(-19) Кл - елементарний заряд), r = 15 см = 0,15 м.

Тоді сила взаємодії між кульками буде:

F = 9 * 10^9 * (3 * 10^10 * 1,6 * 10^(-19))^2 / (0,15)^2 = 4,608 Н.

Отже, сила взаємодії між кульками дорівнює 4,608 Н.

Объяснение: