СРОЧНО!!! Дві однакові заряджені металеві кульки торкнулись одна одної й відразу

розійшлися.Визначте заряд кожної кульки після дотику, якщо перед дотиком заряди кульок дорівнювали +15 мкКл i -8 мкКл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Фарахова Диана.

Відповідь:

3,5 мкКл

Пояснення:

Заряд зберігається при дотику металевих кульок, тому сума зарядів до дотику дорівнює сумі зарядів після дотику.

Нехай кожна кулька має заряд q. Тоді до дотику сума зарядів:

q + q = 2q

Після дотику кульки розійшлися, що можливо, тільки якщо кожна з них зарядилась з протилежним знаком. Тому після дотику заряд першої кульки стає -8 мкКл, а заряд другої кульки стає +15 мкКл.

Таким чином, з рівняння збереження заряду отримуємо:

2q = -8 мкКл + 15 мкКл

2q = 7 мкКл

q = 3,5 мкКл

Отже, кожна кулька має заряд 3,5 мкКл.

Отвечает Самосейко Егор.

Відповідь:

Q1=Q2=3,2 мккл

Пояснення:

По закону сохранения зарядов заряды между гильзами (кульками) разделятся поровну

Q!=Q2=(q1+q2)/2=(15-8)/2=7/2=3,2мк Кл