За допомогою кусачок перекушують цвях. Відстань від осі обертання кусачок до цвяха 3,6 см, а від

осі обертання до точки застосування сили руки – 14 см. Визначте величину сили, що діє на цвях, якщо рука стискає кусачки з силою, величина якої 0,18 кН.

Ответы на вопрос

Отвечает Довгополый Виталик.

Ответ:Для визначення величини сили, що діє на цвях, використаємо принцип моменту сил:

Момент сили, створений рукою, повинен бути рівний моменту сили, що діє на цвях. Момент сили (момент обертання) визначається як добуток сили на відстань до осі обертання.

Момент сили, створений рукою:

М1 = F1 * d1,

де F1 - сила, якою стискаються кусачки, і d1 - відстань від осі обертання до точки застосування сили руки.

Момент сили, що діє на цвях:

М2 = F2 * d2,

де F2 - шукана сила, яка діє на цвях, і d2 - відстань від осі обертання до цвяха.

Оскільки моменти сил повинні бути рівними, можемо записати:

М1 = М2.

F1 * d1 = F2 * d2.

Тепер підставимо відомі значення:

0.18 кН * 14 см = F2 * 3.6 см.

Переведемо кН і см до СІ одиниць:

0.18 кН = 180 Н (1 кН = 1000 Н).

14 см = 0.14 м.

3.6 см = 0.036 м.

Підставимо ці значення:

180 Н * 0.14 м = F2 * 0.036 м.

25.2 Нм = 0.036 F2.

Тепер розрахуємо шукану силу F2:

F2 = 25.2 Нм / 0.036 м ≈ 700 Н.

Отже, сила, що діє на цвях, приблизно дорівнює 700 Н.

Объяснение: Отже, сила, що діє на цвях, приблизно дорівнює 700 Н.